  • 811-S1-005-30-014101
811-S1-005-30-014101
advertisement
Manufacturer No:
811-S1-005-30-014101
HK JDW NO:
620-811-S1-005-30-014101
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 178
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
811-S1-005-30-014101
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Material
    Brass
  • Housing Material
    Polychlorinated
  • Published
    2012
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Piston
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Number of Rows
    1
  • Gender
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    2.54mm
  • Number of Contacts
    5
  • PCB Contact Pattern
    RECTANGULAR
  • Housing Color
    Black
  • Contact Style
    RND PIN-SKT
  • Contact Resistance
    10mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    100V
  • Max Current Rating
    3.5A
  • Contact Pattern
    RECTANGULAR
  • Length
    12.7mm