  • 800AC2REDCAP
800AC2REDCAP
advertisement
Manufacturer No:
800AC2REDCAP
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-800AC2REDCAP
Package:
Datasheet:
Description:
CAP PUSHBUTTON ROUND RED
Step5Bar-code shipping tag
800AC2REDCAP
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mounting Type
    Snap Fit
  • Shape
    Round
  • Published
    2006
  • Series
    800A
    1 (Unlimited)
  • Color
    Red
  • Current Rating
    1A
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Illumination
    Non-Illuminated
  • Switch Type
    Pushbutton
  • Size
    7.45mm Diax3.50mm H