  • 800-18-3-2-SPT2-BL-00200
800-18-3-2-SPT2-BL-00200
advertisement
Manufacturer No:
800-18-3-2-SPT2-BL-00200
HK JDW NO:
168-800-18-3-2-SPT2-BL-00200
Description:
CORD 18AWG NEMA 1-15P - C7 6.56'
Step5Bar-code shipping tag
800-18-3-2-SPT2-BL-00200
  • Operating Temperature
    105°C
  • Published
    2012
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    125V
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    10A
  • Number of Conductors
    2
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG