  • 800-18-0OD-GR-0006F
800-18-0OD-GR-0006F
advertisement
Manufacturer No:
800-18-0OD-GR-0006F
Manufacturer:
CNC Tech
HK JDW NO:
168-800-18-0OD-GR-0006F
Package:
Datasheet:
Description:
CORD 18AWG NEMA5-15P - IEC320 6'
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
800-18-0OD-GR-0006F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    105°C
  • Published
    2011
  • Feature
    Hospital Grade
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Gray
  • Voltage - Rated
    125VAC
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Shielding
    Unshielded
  • Style
    Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
  • Current Rating
    10A
  • Number of Conductors
    3
  • Approval Agency
    CSA, cUL, UL
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG