  • 800-14-24D-RE-0003F
800-14-24D-RE-0003F
advertisement
Manufacturer No:
800-14-24D-RE-0003F
Manufacturer:
CNC Tech
HK JDW NO:
168-800-14-24D-RE-0003F
Description:
CORD 14AWG IEC320C14 - 320C19 3'
Step5Bar-code shipping tag
800-14-24D-RE-0003F
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    105°C
  • Published
    2011
    1 (Unlimited)
  • Color
    Red
  • Voltage - Rated
    250V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Shielding
    Unshielded
  • Style
    Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
  • Current Rating
    15A
  • Number of Conductors
    3
  • Approval Agency
    CSA, cUL, UL
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    14 AWG
  • 1st Connector
    IEC 320-C14
  • 2nd Connector
    IEC 320-C19
  • Cord Type
    SJT
  • Approved Countries
    Canada, United States
  • Length
    3.00' 914.4mm