  • 7M-19.200MAAE-T
7M-19.200MAAE-T
advertisement
Manufacturer No:
7M-19.200MAAE-T
HK JDW NO:
832-7M-19.200MAAE-T
Datasheet:
7M-19.200MAAE-T
Description:
CRYSTAL 19.2000MHZ 12PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
7M-19.200MAAE-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Depth
    2.5mm
  • Frequency
    19.2MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.7 (mm)/L0.126XB0.098XH0.028 (inch)
  • Operating Frequency
    19.2MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    1 μW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm