  • 7B-16.9344MAAJ-T
7B-16.9344MAAJ-T
advertisement
Manufacturer No:
7B-16.9344MAAJ-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-7B-16.9344MAAJ-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
7B-16.9344MAAJ-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7B-16.9344MAAJ-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    7B
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    0.003%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Depth
    3.2mm
  • Frequency
    16.9344MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height
    1.0414mm
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm