  • 7A-48.000MAAQ-T
7A-48.000MAAQ-T
advertisement
Manufacturer No:
7A-48.000MAAQ-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-7A-48.000MAAQ-T
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
7A-48.000MAAQ-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7A-48.000MAAQ-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    7A
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm