  • 790D335X0016A2BE3
790D335X0016A2BE3
advertisement
Manufacturer No:
790D335X0016A2BE3
HK JDW NO:
866-790D335X0016A2BE3
Datasheet:
790D335X0016A2BE3
Description:
3.3μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 4.4Ohm Polar Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
790D335X0016A2BE3
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    4.2mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.4Ohm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Length
    4.7mm