  • 790D226X0040C2XE3
790D226X0040C2XE3
advertisement
Manufacturer No:
790D226X0040C2XE3
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-790D226X0040C2XE3
Package:
Molded
Datasheet:
790D226X0040C2XE3
Description:
22μF 20% 125°C-Max -55°C-Min Polar Tape and Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
790D226X0040C2XE3
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    7.3mm
  • Lead Pitch
    10.16mm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Length
    12.3mm