  • 790D106X0040C2GE3
790D106X0040C2GE3
advertisement
Manufacturer No:
790D106X0040C2GE3
HK JDW NO:
866-790D106X0040C2GE3
Datasheet:
790D106X0040C2GE3
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
790D106X0040C2GE3
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    7.3mm
  • Lead Pitch
    10.16mm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Length
    12.3mm