  • 74F245MTCX
74F245MTCX
advertisement
Manufacturer No:
74F245MTCX
HK JDW NO:
598-74F245MTCX
Package:
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
74F245MTCX
Description:
Transceiver, Non-Inverting 4.5V~5.5V 3-State Buffers 74F Series 74F245 8 Bit per Element 3mA 24mA; 15mA 64mA 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
74F245MTCX
  • Package / Case
    20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Supplier Device Package
    20-TSSOP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    74F
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Base Part Number
    74F245
  • Number of Elements
    1
  • Current - Output High, Low
    3mA 24mA; 15mA 64mA