  • 735P505X9200L
735P505X9200L
advertisement
Manufacturer No:
735P505X9200L
HK JDW NO:
192-735P505X9200L
Package:
Axial
Datasheet:
735P505X9200L
Description:
735P 5μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 200V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
735P505X9200L
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • HTS Code
  • Capacitance
    5μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    11mOhm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    735P
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.862Diax1.750L 21.89mmx44.45mm
  • Tolerance
    ±10%