  • 730P224X9400
730P224X9400
advertisement
Manufacturer No:
730P224X9400
HK JDW NO:
192-730P224X9400
Package:
Axial
Datasheet:
730P224X9400
Description:
730P 0.22μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
730P224X9400
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    730P
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.386Diax1.000L 9.80mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    400V