  • 72PTR100KLF
72PTR100KLF
advertisement
Manufacturer No:
72PTR100KLF
HK JDW NO:
860-72PTR100KLF
Package:
Datasheet:
72PTR100KLF
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
72PTR100KLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    72
  • Size / Dimension
    Square - 0.375 x 0.375 Face x 0.187 H 9.53mmx9.53mmx4.75mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W