  • 71V67603S133BQI
71V67603S133BQI
advertisement
Manufacturer No:
71V67603S133BQI
HK JDW NO:
378-71V67603S133BQI
Package:
Datasheet:
71V67603S133BQI
Description:
Surface Mount Memory IC 9 Mb kb 15mm mm 280mA mA 36b b
Step5Bar-code shipping tag
71V67603S133BQI
  • Length
    15mm
  • Width
    13mm
  • Thickness
    1.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    165
  • Published
    2009
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    133MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    3.135V
  • Memory Size
    1.1MB
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    280mA
  • Memory Type
    RAM, SDR, SRAM
  • Max Supply Current
    280mA
  • Frequency (Max)
    133MHz
  • Access Time
    4.2 ns
  • Address Bus Width
    18b
  • Density
    9 Mb
  • Sync/Async
    Synchronous
  • Word Size
    36b
  • Height
    1.2mm