  • 71V35761SA166BQGI8
71V35761SA166BQGI8
advertisement
Manufacturer No:
71V35761SA166BQGI8
HK JDW NO:
668-71V35761SA166BQGI8
Package:
165-TBGA
Description:
Memory IC IDT71V35761
Step5Bar-code shipping tag
71V35761SA166BQGI8
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Base Part Number
    IDT71V35761
  • Memory Size
    4.5Mb 128K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    166MHz
  • Access Time
    3.5ns
  • Memory Format
    SRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    165-TBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA