  • 71V2546S150PFG8
71V2546S150PFG8
advertisement
Manufacturer No:
71V2546S150PFG8
HK JDW NO:
668-71V2546S150PFG8
Package:
100-LQFP
Datasheet:
71V2546S150PFG8
Description:
Memory IC IDT71V2546
Quantity:
In Stock : 10925
Step5Bar-code shipping tag
71V2546S150PFG8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Supplier Device Package
    100-TQFP (14x14)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Base Part Number
    IDT71V2546
  • Memory Size
    4.5Mb 128K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    150MHz