  • 71MBSF30-02B10N
71MBSF30-02B10N
advertisement
Manufacturer No:
71MBSF30-02B10N
HK JDW NO:
330-71MBSF30-02B10N
Step5Bar-code shipping tag
71MBSF30-02B10N
  • Number of Positions
    10
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    SP10T
  • Depth Behind Panel
    27.87mm
  • Number of Poles per Deck
    1
  • Actuator Length
    9.53mm