  • 71MBSF30-02A12S
71MBSF30-02A12S
advertisement
Manufacturer No:
71MBSF30-02A12S
HK JDW NO:
330-71MBSF30-02A12S
Step5Bar-code shipping tag
71MBSF30-02A12S
    Silver Alloy
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole, Right Angle
    Active
  • Termination
    PC Pins
  • Number of Positions
    12
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    SP12T
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Index Stops
    Continuous
  • Circuit per Deck
    SP12T
  • Depth Behind Panel
    27.87mm
  • Number of Poles per Deck
    1
  • Actuator Length
    9.53mm