  • 71MBSF30-01C06N
71MBSF30-01C06N
advertisement
Manufacturer No:
71MBSF30-01C06N
HK JDW NO:
330-71MBSF30-01C06N
Step5Bar-code shipping tag
71MBSF30-01C06N
    Silver Alloy
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole, Right Angle
    Active
  • Termination
    PC Pins
  • Number of Positions
    6
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    DP6T
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    1
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    DP6T
  • Depth Behind Panel
    19.33mm
  • Actuator Length
    9.53mm