  • 71MBS30-03C03N
71MBS30-03C03N
advertisement
Manufacturer No:
71MBS30-03C03N
HK JDW NO:
330-71MBS30-03C03N
Step5Bar-code shipping tag
71MBS30-03C03N
    Silver Alloy
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
    Active
  • Termination
    Solder
  • Number of Positions
    3
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    DP3T
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    3
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    DP3T
  • Depth Behind Panel
    30.40mm
  • Actuator Length
    9.53mm