  • 71MBS30-02E02S
71MBS30-02E02S
advertisement
Manufacturer No:
71MBS30-02E02S
HK JDW NO:
330-71MBS30-02E02S
Step5Bar-code shipping tag
71MBS30-02E02S
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    71
  • Published
    2015
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Circuit per Deck
    4PDT
  • Depth Behind Panel
    27.87mm
  • Number of Poles per Deck
    4
  • Actuator Length
    9.53mm