  • 71MBS30-02B11S
71MBS30-02B11S
advertisement
Manufacturer No:
71MBS30-02B11S
HK JDW NO:
330-71MBS30-02B11S
Step5Bar-code shipping tag
71MBS30-02B11S
    Silver Alloy
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
    Active
  • Termination
    Solder
  • Number of Positions
    11
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    SP11T
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Circuit per Deck
    SP11T
  • Depth Behind Panel
    27.87mm
  • Number of Poles per Deck
    1
  • Actuator Length
    9.53mm