  • 71MB30-05-2-05N
71MB30-05-2-05N
advertisement
Manufacturer No:
71MB30-05-2-05N
HK JDW NO:
330-71MB30-05-2-05N
Step5Bar-code shipping tag
71MB30-05-2-05N
    Panel Mount
  • Published
    2010
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Positions
    5
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    DP5T
  • Depth Behind Panel
    41.48mm
  • Index Angle
    30 deg
  • Number of Switch Sections
    1
  • Number of Poles per Deck
    2
    LATCHED
  • Body Height
    41.48mm
  • Actuator Length
    9.53mm