  • 71MB30-04-3-02N
71MB30-04-3-02N
advertisement
Manufacturer No:
71MB30-04-3-02N
HK JDW NO:
330-71MB30-04-3-02N
Step5Bar-code shipping tag
71MB30-04-3-02N
  • Number of Positions
    2
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Switch Type
    ROTARY SWITCH
  • Number of Decks
    4
  • Operating Force
    2.880 ~ 23gfm
  • Contact Current(AC)-Max
    0.075A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    .075A@115VAC
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    3PDT
  • Depth Behind Panel
    35.94mm
  • Number of Switch Sections
    1
  • Number of Poles per Deck
    3
  • Actuator Length
    9.53mm