  • 71MB30-03-4-03N
71MB30-03-4-03N
advertisement
Manufacturer No:
71MB30-03-4-03N
HK JDW NO:
330-71MB30-03-4-03N
Step5Bar-code shipping tag
71MB30-03-4-03N
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Positions
    3
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Contact Current(DC)-Max
    0.125A
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
    2.880 ~ 23gfm
  • Contact Current(AC)-Max
    0.075A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    .075A@115VAC
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    .125A@28VDC
  • Circuit per Deck
    4P3T
  • Depth Behind Panel
    30.40mm
  • Number of Switch Sections
    1
  • Number of Poles per Deck
    4
  • Actuator Length
    9.53mm