  • 71MB30-02-3-04N
71MB30-02-3-04N
advertisement
Manufacturer No:
71MB30-02-3-04N
HK JDW NO:
330-71MB30-02-3-04N
Step5Bar-code shipping tag
71MB30-02-3-04N
    71
  • Published
    2010
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Positions
    4
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Switch Type
    ROTARY SWITCH
  • Number of Decks
    2
  • Operating Force
    2.880 ~ 23gfm
  • Contact Current(AC)-Max
    0.075A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    .075A@115VAC
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    3P4T
  • Depth Behind Panel
    27.87mm
  • Number of Switch Sections
    1
  • Number of Poles per Deck
    3
  • Actuator Length
    9.53mm