  • 71MB30-02-2-05S
71MB30-02-2-05S
advertisement
Manufacturer No:
71MB30-02-2-05S
HK JDW NO:
330-71MB30-02-2-05S
Package:
Datasheet:
71MB30-02-2-05S
Step5Bar-code shipping tag
71MB30-02-2-05S
  • Number of Positions
    5
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Switch Type
    ROTARY SWITCH
  • Number of Decks
    2
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Circuit per Deck
    DP5T
  • Depth Behind Panel
    27.87mm
  • Index Angle
    30 deg
  • Number of Switch Sections
  • Actuator Length
    9.53mm