  • 71MAS30-04C04S
71MAS30-04C04S
advertisement
Manufacturer No:
71MAS30-04C04S
HK JDW NO:
330-71MAS30-04C04S
Step5Bar-code shipping tag
71MAS30-04C04S
    Panel Mount
  • Published
    2010
  • Number of Positions
    4
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    DP4T
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    4
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    DP4T
  • Depth Behind Panel
    35.94mm
  • Number of Poles per Deck
    2
  • Actuator Length
    9.53mm