  • 71MAS30-01G02N
71MAS30-01G02N
advertisement
Manufacturer No:
71MAS30-01G02N
HK JDW NO:
330-71MAS30-01G02N
Step5Bar-code shipping tag
71MAS30-01G02N
  • Number of Positions
    2
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    6PDT
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    1
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    6PDT
  • Depth Behind Panel
    19.33mm
  • Number of Poles per Deck
    6
  • Actuator Length
    9.53mm