  • 71MA30-04A12N
71MA30-04A12N
advertisement
Manufacturer No:
71MA30-04A12N
HK JDW NO:
330-71MA30-04A12N
Step5Bar-code shipping tag
71MA30-04A12N
  • Number of Positions
    12
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    SP12T
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    4
  • Index Stops
    Continuous
  • Circuit per Deck
    SP12T
  • Depth Behind Panel
    35.94mm
  • Actuator Length
    9.53mm