  • 71MA30-01-3-04N
71MA30-01-3-04N
advertisement
Manufacturer No:
71MA30-01-3-04N
HK JDW NO:
330-71MA30-01-3-04N
Step5Bar-code shipping tag
71MA30-01-3-04N
    71
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    4
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Switch Type
    ROTARY SWITCH
  • Number of Decks
    2.880 ~ 23gfm
  • Contact Current(AC)-Max
    0.075A
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    3P4T
  • Depth Behind Panel
    19.33mm
  • Number of Switch Sections
    1
  • Number of Poles per Deck
    3
  • Angle of Throw
    30°
  • Switch Action
    LATCHED
  • Actuator Length
    9.53mm