  • 71L30-03-2-04N
71L30-03-2-04N
advertisement
Manufacturer No:
71L30-03-2-04N
HK JDW NO:
330-71L30-03-2-04N
Description:
Switch Key Lock DP4T 30 Flat Key 0.25A Solder Lug Panel Mount
Step5Bar-code shipping tag
71L30-03-2-04N
  • Published
    2007
  • Series
    71L
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Positions
    4
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Body Length or Diameter
    22.86mm
  • Circuit
    DP4T
  • Switch Function
    On-On-On-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 19.05mm Dia
  • Max Current Rating
    250mA
  • Contact Current(AC)-Max
    0.25A
  • Depth Behind Flange
    57.07mm
  • Body Height
    0.79mm