  • 71L30-02-1-03N
71L30-02-1-03N
advertisement
Manufacturer No:
71L30-02-1-03N
HK JDW NO:
330-71L30-02-1-03N
Description:
Switch Key Lock SP3T 30 Flat Key 0.25A Solder Lug Panel Mount
Step5Bar-code shipping tag
71L30-02-1-03N
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Body Length or Diameter
    22.86mm
  • Circuit
    SP3T
  • Switch Function
    On-On-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 19.05mm Dia
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Contact Current(DC)-Max
    0.25A
  • Max Current Rating
    250mA
  • Contact Current(AC)-Max
    0.25A
  • Depth Behind Flange
    51.54mm
  • Number of Independent Keys
    1
  • Body Height
    51.54mm