  • 71EF30-02-1-09S
71EF30-02-1-09S
advertisement
Manufacturer No:
71EF30-02-1-09S
HK JDW NO:
330-71EF30-02-1-09S
Step5Bar-code shipping tag
71EF30-02-1-09S
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole, Right Angle
  • Number of Positions
    9
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Number of Decks
    2
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    SP9T
  • Depth Behind Panel
    27.87mm
  • Actuator Length
    9.53mm