  • 71BSF30-03A12N
71BSF30-03A12N
advertisement
Manufacturer No:
71BSF30-03A12N
HK JDW NO:
330-71BSF30-03A12N
Step5Bar-code shipping tag
71BSF30-03A12N
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Material
    Silver Alloy
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole, Right Angle
  • Series
    71
  • Feature
    Shaft and Panel Sealed
  • Part Status
    Active
  • Number of Positions
    12
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Number of Decks
    3
  • Index Stops
    Continuous
  • Circuit per Deck
    SP12T
  • Depth Behind Panel
    30.40mm
  • Number of Poles per Deck
    1
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm