  • 71BSF30-03-1-02N
71BSF30-03-1-02N
advertisement
Manufacturer No:
71BSF30-03-1-02N
HK JDW NO:
330-71BSF30-03-1-02N
Package:
Datasheet:
71BSF30-03-1-02N
Step5Bar-code shipping tag
71BSF30-03-1-02N
  • Number of Pins
    2
  • Number of Positions
    2
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Number of Decks
    3
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    SPDT
  • Depth Behind Panel
    30.40mm
  • Actuator Length
    9.53mm