  • 71BS30-01-2-02S
71BS30-01-2-02S
advertisement
Manufacturer No:
71BS30-01-2-02S
HK JDW NO:
330-71BS30-01-2-02S
Package:
Datasheet:
71BS30-01-2-02S
Step5Bar-code shipping tag
71BS30-01-2-02S
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Contact Style
    Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
    2.880 ~ 23gfm
  • Contact Current(AC)-Max
    0.3A
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Circuit per Deck
    DPDT
  • Depth Behind Panel
    19.33mm
  • Actuator Length
    9.53mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    71
  • Published
    2010
    Shaft and Panel Sealed
  • Pbfree Code
    yes
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    30V