  • 71BF30-01-2-02N
71BF30-01-2-02N
advertisement
Manufacturer No:
71BF30-01-2-02N
HK JDW NO:
330-71BF30-01-2-02N
Quantity:
In Stock : 17559
Step5Bar-code shipping tag
71BF30-01-2-02N
  • Series
    71
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    2
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    DPDT
  • Depth Behind Panel
    19.33mm
  • Actuator Length
    9.53mm