  • 71BD30-06-2-AJN
71BD30-06-2-AJN
advertisement
Manufacturer No:
71BD30-06-2-AJN
HK JDW NO:
330-71BD30-06-2-AJN
Quantity:
In Stock : 16
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
71BD30-06-2-AJN
  • Published
    2010
  • Number of Positions
    2 ~ 6
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Body Length or Diameter
    17.45mm
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    DP
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    6
  • Operating Force
    2.880 ~ 23gfm
  • Contact Current(AC)-Max
    0.3A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    .3A@115VAC
  • Circuit per Deck
    DP6T
  • Depth Behind Panel
    54.13mm
    1
  • Number of Poles per Deck
    LATCHED
  • Body Height
    54.13mm
  • Actuator Length
    9.53mm