  • 71B30-07-1-04N
71B30-07-1-04N
advertisement
Manufacturer No:
71B30-07-1-04N
HK JDW NO:
330-71B30-07-1-04N
Step5Bar-code shipping tag
71B30-07-1-04N
    Silver Alloy
  • Mount
    Panel
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Number of Positions
    4
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    SP4T
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    7
  • Operating Force
    2.880 ~ 23gfm
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    SP4T
  • Depth Behind Panel
    59.66mm
  • Index Angle
    30 °
  • Number of Poles per Deck
    1
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm