  • 71B30-05-1-06S
71B30-05-1-06S
advertisement
Manufacturer No:
71B30-05-1-06S
HK JDW NO:
330-71B30-05-1-06S
Step5Bar-code shipping tag
71B30-05-1-06S
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Material
    Silver Alloy
    71
  • Published
    2010
  • Number of Positions
    6
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Contact Style
    Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    SP6T
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    5
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Circuit per Deck
    SP6T
  • Depth Behind Panel
    41.48mm
    1
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm