  • 71B30-03-2-03S
71B30-03-2-03S
advertisement
Manufacturer No:
71B30-03-2-03S
HK JDW NO:
330-71B30-03-2-03S
Step5Bar-code shipping tag
71B30-03-2-03S
    71
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Positions
    3
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Contact Style
    Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Switch Type
    ROTARY SWITCH
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    DP3T
  • Depth Behind Panel
    30.40mm
  • Number of Poles per Deck
    2
  • Actuator Length
    9.53mm