  • 71B30-03-1-06N
71B30-03-1-06N
advertisement
Manufacturer No:
71B30-03-1-06N
HK JDW NO:
330-71B30-03-1-06N
Package:
Datasheet:
71B30-03-1-06N
Description:
Switch Rotary SP6T 6 Flatted Shaft Solder Lug 0.3A 115VAC 30VDC
Step5Bar-code shipping tag
71B30-03-1-06N
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Material
    Silver Alloy
    71
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Positions
    6
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    3
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    SP6T
  • Depth Behind Panel
    30.40mm
  • Actuator Length
    9.53mm