  • 71ASF30-01-1-09N
71ASF30-01-1-09N
advertisement
Manufacturer No:
71ASF30-01-1-09N
HK JDW NO:
330-71ASF30-01-1-09N
Step5Bar-code shipping tag
71ASF30-01-1-09N
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole, Right Angle
  • Series
    71
  • Feature
    Shaft and Panel Sealed
  • Termination
    PC Pin
  • Number of Positions
    9
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    SP9T
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    SP9T
  • Depth Behind Panel
    19.33mm
    1
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm