  • 71AS30-01-3-03S
71AS30-01-3-03S
advertisement
Manufacturer No:
71AS30-01-3-03S
HK JDW NO:
330-71AS30-01-3-03S
Package:
Datasheet:
71AS30-01-3-03S
Step5Bar-code shipping tag
71AS30-01-3-03S
    Shaft and Panel Sealed
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Positions
    3
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Style
    Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Circuit per Deck
    3P3T
  • Depth Behind Panel
    19.33mm
  • Actuator Length
    9.53mm