  • 71AF30-10-1-12N-C
71AF30-10-1-12N-C
advertisement
Manufacturer No:
71AF30-10-1-12N-C
HK JDW NO:
330-71AF30-10-1-12N-C
Step5Bar-code shipping tag
71AF30-10-1-12N-C
  • Number of Positions
    12
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    SP12T
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    10
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Index Stops
    Continuous
  • Circuit per Deck
    SP12T
  • Depth Behind Panel
    76.28mm
    1
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    9.53mm