  • 71AF30-01-2-04N
71AF30-01-2-04N
advertisement
Manufacturer No:
71AF30-01-2-04N
HK JDW NO:
330-71AF30-01-2-04N
Step5Bar-code shipping tag
71AF30-01-2-04N
  • Number of Positions
    4
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Contact Current(AC)-Max
    0.3A
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    DP4T
  • Depth Behind Panel
    19.33mm
    1
  • Number of Poles per Deck
    2
  • Actuator Length
    9.53mm