  • 71ADF30-01PAJN
71ADF30-01PAJN
advertisement
Manufacturer No:
71ADF30-01PAJN
Manufacturer:
Grayhill Inc.
HK JDW NO:
330-71ADF30-01PAJN
Package:
Datasheet:
71ADF30-01PAJN
Description:
Switch Rotary SP12T 12 Flatted Shaft Solder Lug 0.3A 115VAC 30VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
71ADF30-01PAJN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Silver
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Actuator Material
    Stainless Steel
  • Termination
    PC Pin
  • Depth
    19.05 mm
  • Current Rating
    250 mA
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115 V
  • Max Current Rating
    300 mA
  • Throw Configuration
    SP
  • Max Voltage Rating (DC)
    30 V
  • Number of Decks
    1
  • Index Stops
    Adjustable
  • Index Angle
    30 °
  • Number of Poles per Deck
    1
  • Length
    19.05 mm
  • Actuator Length
    9.53 mm